Авторизация
Логін:
Пароль:
 
Запамятати мене
Забули пароль?

Профорієнтаційна робота (на обласний огляд-конкурс)

Автор:
Опубліковано: 2776 днів назад (8 квітня 2011)
Рубрика: Без рубрики
Редагувалося: 2 разів — останній 8 квітня 2011
0
Голосов: 0
Навчальний заклад засновано в 1966 році на базі цеху по виготовленню плечиків для одягу Міжгірського промкомбінату під назвою Міжгірське професійно-технічне училище № 62 Львівського управління проф-техосвіти. Загальний контингент складав тоді 210 чоловік.
Важливою віхою у розвитку навчального закладу стало переведення його в 1977 році в середнє професійно-технічне учили-ще.  
Значно зріс загальний контингент і у 80-их роках він вже становив понад 700 учнів. Із ростом контингенту учнів та введенням нових професій виникла необхідність розширення та покращення навчально-матеріальної та соціально-побутової бази училища. Так, в 1985 році було розпочато господарським методом будівництво навчально-виробничого корпусу, а вже в 1988 році його було здано в експлуатацію.
З метою покращення соціально-побутових умов учнів, протягом 1987-88 років, було повністю реконструйовано гуртожиток, а в 1991 році розпочато будівництво соціально-побутового корпусу, який було здано в експлуатацію в 1993 році.

      З 1 вересня 2003 року навчальний заклад отримав новий статус – Міжгірський професійний ліцей.
Про ліцей      Зараз у ліцеї проводиться підготовка робітничих кадрів з таких професій : виробник художніх виробів з дерева; швачка, вишивальниця; столяр; муляр, штукатур, лицювальник-плиточник; слюсар з ремонту автомобілів; кухар, офіціант; слюсар-електрик з ремонту електроустаткування; адміністратор, чергова по поверху, покоївка; лісник, єгер. Контингент на даний час складає 530 учнів.
Для реалізації творчих можливостей та фізичного розвитку ліцеїстів працюють:Про ліцей

    * фольклорно-етнографічна студія;
    * хореографічна студія;
    * студія художньої обробки деревини;
    * студія образотворчого мистецтва;
    * студія народної художньої вишивки;
    * радіостудія «Червона калина»;
    * секція з міні-футболу;
    * секція з волейболу;
    * секція легкої атлетики;
    * секція загальної фізичної підготовки.
На базі ліцею працює відділення Малої Академії літератури і журналістики.
Випускники навчального закладу добре зарекомендували себе в різних галузях народного господарства, освіти, державних установах, бізнесових структурах. Серед них: Рошко Михайло Михайлович – заступник декана факультету романо – германської філології УжНУ, Теслевич Іван Федорович – начальник підрозділу УСБУ в Закарпатській області, Бабець Віктор Михайлович – начальник КВП ТзОВ “СТЕН – ЛТД”, Федак Карло Карлович – вчитель фізкультури Лозянської ЗОШ І-ІІ ступенів, Биба Іван Іванович – підприємець, голова ради випускників ліцею, Михайло Бобонич – бригадир мулярів, штукатурів санаторно-курортного комплексу “Сойми”, Іван Чепара – токар підприємства ТзОВ «ДДСА – Продакшн», Михайло Мушка – верстатник деревообробних верстатів АТЗТ «Міжгірський лісокомбінат», Олеся Тайстра – швачка ТзОВ «ІРОЛІ» смт. Міжгір’я, Василь Звірич - слюсар з ремонту автомобілів СТО «Надія», Михайло Гельбич - електромонтер ВАТ «Укртелеком», Наталія Шемет – кухар СП «Карпатський горизонт» . Кращі випускники, які в різний час отримали вищу та середню спеціальну освіту зараз працюють викладачами та майстрами виробничого навчання ліцею.---------------------------------------------------------------------------------

ПРАВИЛА
прийому до Міжгірського професійного ліцею
на 2010-2011 навчальний рік

   1. До Міжгірського професійного ліцею приймаються громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають повну чи базову загальну середню освіту або освіту, достатню для оволодіння робітничими професіями.
   2. Громадяни України мають рівні права при вступі до  ліцею відповідно до своїх здібностей і нахилів. Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, при вступі до ліцею користуються рівними правами з громадянами України.
   3. Прийом до ліцею здійснює приймальна комісія, склад якої затверджується наказом директора ліцею до 10 червня 2010 року.
   4. В 2010 – 2011 навчальному році ліцей проводить набір учнів з таких професій та терміном навчання :
              

      на основі базової середньої освіти  (9 класів)
          * швачка, вишивальниця, термін навчання 3 роки (30 чоловік, дівчата );
          * слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, термін навчання 3 роки (30 чоловік, хлопці);
          * муляр, штукатур, лицювальник-плиточник, термін навчання 3 роки (30 чоловік, хлопці);
          * кухар, офіціант, термін навчання 3 роки (30 чоловік, хлопці, дівчата);
          * слюсар по ремонту автомобілів, термін навчання 3 роки
            (30 чоловік, хлопці);
          * виробник художніх виробів з дерева , термін навчання 3 роки
            (30 чоловік, хлопці, дівчата);

            на основі повної загальної середньої освіти (11 класів)
          * лісник, єгер, термін навчання 1 рік (30 чоловік, хлопці,  дівчата);
          * адміністратор, черговий по поверху ( готелю, кемпінгу, пансіонату), покоївка, термін навчання 1 рік, (30 чоловік, хлопці, дівчата).
   5. Зарахування до ліцею проводиться шляхом конкурсної співбесіди. Переважним правом при вступі в ліцей користуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти із сімей, які постраждали внаслідок Чорнобильської аварії, діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули при виконанні службових обов’язків.
   6. Вступники, які виявили бажання навчатись по професіях:
          * муляр, штукатур,лицювальник-плиточник;
          * кухар, офіціант;
          * слюсар з ремонту автомобілів;
          * слюсар-електрик з ремонту електроустаткування;
          * швачка, вишивальниця;
          * виробник художніх виробів з дерева;
          * адміністратор, черговий по поверху, покоївка ;
          * лісник, єгер
      представляють в ліцей договори з підприємствами, організаціями всіх форм власності та підприємцями про гарантування проходження виробничої практики та працевлаштування по закінченню ліцею (форма договору видається приймальною комісією ліцею).
   7. Документи від вступників приймаються до 15 серпня 2010 року з  8.00 до 17.00 год щоденно ( крім суботи і неділі). Початок занять з 1 вересня 2010 року.
   8. Вступники надсилають поштою або подають особисто заяву на ім’я директора  про вступ до ліцею із зазначенням обраної професії, місця проживання до якої додають:
          * документ про освіту в оригіналі;
          * медичну довідку за формою 0-86 У;
          * 6 фотокарток розміром 3х4;
          * довідку про склад сім’ї та місце проживання;
          * копію свідоцтва про народження (2 екз.) ;
          * довідку про присвоєння ідентифікаційного коду (2 екз.).
          * Паспорт, документ про відношення до військової служби та документи, що дають право на пільги, вступники пред’являють особисто в строки, що визначені для подання документів.
   9. Зараховані до ліцею учні забезпечуються стипендією по результатах семестрової атестації, бажаючі - гуртожитком. Строк навчання в ліцеї зараховується в трудовий стаж.
  10. Зарахування до ліцею оформляється протоколом приймальної комісії та затверджується наказом директора. Зарахування проводиться до 25 серпня 2010 року і доводиться до відома вступників.
  11. Особи ,які без поважних причин не приступили до занять протягом десяти днів від дня їх початку, відраховуються з ліцею.
  12. Особам, які не зараховані до ліцею, а також тим, що без поважних причин не приступили до занять, повертаються документи не пізніше 5 днів з дня прийняття рішення.

КУХАР, ОФІЦІАНТ
КУХАР, ОФІЦІАНТ      Протягом трьох років навчання учні здобувають кваліфікацію кухаря четвертого розряду та офіціанта третього розряду.
      Професійно-теоретична та професійно-практична підготовка проводиться в кабінетах “Технологія приготування їжі”, “Устаткування підприємств харчування”, кухні-майстерні, лабораторії, залі для обслуговування відвідувачів. Ліцеїсти разом з майстрами виробничого навчання працюють над інноваційним проектом “Відродження народних художніх ремесел, традицій та обрядів, старовинної верховинської кухні в умовах інтенсивного розвитку туристично – рекреаційного комплексу Міжгірщини ”, де стародавні страви готуються в сучасних умовах.
      Після закінчення навчання випускники можуть працювати на підприємствах різних форм власності. Приватні підприємці, власники кафе та ресторанів, охоче співпрацюють з навчальним закладом, складають угоди на проходження виробничої практики, а після отримання диплому радо приймають на роботу.

ШВАЧКА, ВИШИВАЛЬНИЦЯ
ШВАЧКА, ВИШИВАЛЬНИЦЯ      Три роки навчання по професії “швачка, вишивальниця” дають можливість учням отримати кваліфікацію швачки четвертого розряду та вишивальниці другого розряду.
      Для їх професійної підготовки є кабінет “Технологія виготовлення одягу”, майстерня швейної справи та майстерня вишивки.
      Учні мають змогу вчитися працювати на сучасних швейних машинках, яких у майстерні є в достатній кількості.
      Всі умови для вишивання створені в майстерні вишивки. Дівчата вивчають і сучасні види вишивки і не забувають про минуле. Разом з майстрами виробничого навчання працюють над інноваційним проектом, де розглядається стародавня вишивка в сучасному ракурсі.
      Після закінчення навчального закладу випускники працюють на швейних фабриках області та на місцевому приватному підприємстві “Іролі”.

МУЛЯР, ШТУКАТУР, ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК
МУЛЯР, ШТУКАТУР, ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК      Цю професію учні здобувають протягом трьох років навчання.
      Після закінчення навчального закладу вони отримують кваліфікацію муляра другого розряду, штукатура третього розряду, лицювальника-плиточника четвертого розряду.
      Професійно-теоретична підготовка проходить в кабінеті будівельних технологій, який у достатній кількості забезпечений навчальною літературою, зразками будівельних матеріалів, інструментами, макетами.
      Професійно-практична підготовка проходить у виробничій майстерні та на підприємствах району.
      Щороку організовуються олімпіади, тижні предметів профтехциклу та виробничого навчання, де проходять різні виставки, конкурси, вечори.
      Щорічно проходять конкурси фахової майстерності не тільки серед ліцеїстів а й серед майстрів виробничого навчання.
      Як учні, так і їхні наставники неодноразово були переможцями обласного конкурсу фахової майстерності і представляли область на Всеукраїнському конкурсі.

СЛЮСАР-ЕЛЕКТРИК З РЕМОНТУ ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ
СЛЮСАР-ЕЛЕКТРИК З РЕМОНТУ ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ      Учні, які обрали цю професію після трьох років навчання, отримують кваліфікацію слюсаря-електрика з ремонту електроустаткування четвертого розряду. Матеріально-технічне забезпечення професії, рівень кваліфікації майстрів виробничого навчання дають дітям у повному обсязі опанувати професію.
      Свій рівень знань та спеціальні навички ліцеїсти мають можливість показати не тільки на конкурсах фахової майстерності, а й при проходженні виробничої практики на підприємствах району.
      В будь - який час ця професія буде актуальною на ринку праці. Вона необхідна як для підприємств різних форм власності, так і в повсякденному побуті.

СЛЮСАР З РЕМОНТУ АВТОМОБІЛІВ
СЛЮСАР З РЕМОНТУ АВТОМОБІЛІВ      Три роки навчання дають можливість учням отримати кваліфікацію слюсаря з ремонту автомобілів четвертого розряду.
      Майже стовідсоткова комплектація обладнанням, наочними посібниками, спеціальною літературою кабінету “Будови автомобіля ”, майстерні “ Будови та ремонту автомобіля ”, слюсарної майстерні забезпечують належне опанування даною професією.
      Конкурси професійної майстерності, предметні олімпіади визначають кращих ліцеїстів, які показують свої знання та навички.
      Випускники навчального закладу є конкурентноздатними на ринку праці.
      Станція технічного обслуговування в с. В. Бистрий, приватні підприємці, охоче співпрацюють з навчальним закладом, складають угоди на проходження виробничої практики, а після закінчення навчання із задоволенням приймають на роботу.

ВИРОБНИК ХУДОЖНІХ ВИРОБІВ З ДЕРЕВА
ВИРОБНИК ХУДОЖНІХ ВИРОБІВ З ДЕРЕВА      Після трьох років навчання учні отримують кваліфікацію виробника художніх виробів з дерева четвертого розряду.
      Добре обладнані майстерні та кабінет дає можливість учням у повному обсязі отримати професійні знання та навички.
      Досвідчені майстри виробничого навчання створюють всі умови для опанування даної професії.
      Разом з майстрами виробничого навчання ліцеїсти працюють над інноваційним проектом “Відродження народних художніх ремесел, традицій та обрядів, старовинної верховинської кухні в умовах інтенсивного розвитку туристично – рекреаційного комплексу Міжгірщини “.
      Роботи учнів є високопрофесійними, прикрашають ліцейні виставки художньої творчості та швидко реалізовуються.

СТОЛЯР
СТОЛЯР      Три роки навчання по професії “столяр” дають можливість учням отримати кваліфікацію столяра четвертого розряду.
      Для професійної підготовки дітей добре обладнаний кабінет та дві майстерні.
      Ліцеїсти мають можливість вчитися працювати на деревообробних станках, яких у майстернях є в достатній кількості. У виробничих майстернях створені всі умови для
виконання робіт по четвертому розряду.
      Учні разом з майстрами виробничого навчання працюють над інноваційним проектом “ Відродження народних художніх ремесел, традицій та обрядів, старовинної верховинської кухні в умовах інтенсивного розвитку туристично – рекреаційного комплексу Міжгірщини “.
      Роботи вихованців є високопрофесійними, прикрашають ліцейні виставки художньої творчості та швидко реалізовуються.

АДМІНІСТРАТОР, ЧЕРГОВИЙ ПО ПОВЕРХУ, ПОКОЇВКА
АДМІНІСТРАТОР, ЧЕРГОВИЙ ПО ПОВЕРХУ, ПОКОЇВКА      Маючи повну загальну середню освіту, протягом одного року навчання в ліцеї можна отримати кваліфікацію адміністратора, чергового по поверху та покоївки другого розряду.
      Добре обладнаний кабінет та навчально-виробничий готель дають можливість опанувати професію в повному обсязі.
      В навчально-виробничому готелі створені всі умови для проходження виробничої практики.
      З розвитком туристичного бізнесу професія набула неабиякої популярності.
      Приватні підприємці із задоволенням приймають на роботу випускників ліцею.

ЛІСНИК, ЄГЕР
ЛІСНИК, ЄГЕР      Неповторна природа нашого гірського краю потребує певного захисту. В ролі цих захисників виступають лісники та єгері.
      Навчальний заклад дає можливість отримати професію лісника, єгеря на протязі одного року, після закінчення повної загальної середньої освіти.
      Добре обладнаний кабінет лісівництва та кабінет біології дають можливість учням у повному обсязі отримати необхідні знання.
      Практичні навички вони отримують у ліцейному парку відпочинку і працюючи на єгерських дільницях.
      Національно-природничий парк “ Синевир ” охоче співпрацює з начальним закладом, надає робочі місця для проходження виробничої практики, а після закінчення навчання приймає на роботу.
Концертний виступ театрально – хорової студії Міжгірського професійного ліцею. | Учні ліцею на Хрестній дорозі
Теги: история

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!